Belediye Başkanımız Av. Mahmut ÜTÜK,8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Belediye Başkanı Av. Mahmut ÜTÜK, kadınlarımızın toplumun vazgeçilmezleri olarak nitelendirdiği açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

“Kadın, toplumun en özverili, çalışkan ve üretken bireyidir. Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında kadınlarımız önemli çalışmalar yapmışlardır. Yeri gelmiş cephede savaşmış, yeri gelmiş cephe gerisinde savaşa destek olmuşlardır. Savaş sonrasında ülkenin kalkınmasında da kadınlarımız, en önde yerini almışlardır.

Bizim örf ve adetlerimize göre yuvanın gerçek sahibi olan kadınlarımız ailenin ve doğal olarak da toplumun temel direğidir. Kadınlarımızın iyi şartlara kavuşması demek, toplumun çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşması anlamına gelmektedir.

Kadınlarımızın hayatın her alanında katılımlarının yükseldiği, başta şiddet ve ayrımcılık gibi önemli sorunlarının tamamıyla çözüldüğü, mutlu aile ve mutlu toplum dileğiyle başta İlçemiz kadınları olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”